Ana Sayfa | Malta Hakkında | Malta Dil Okulları |Malta Yaz Okulları | Malta Vizesi |Paket Programlar | Bize Ulaşın
EC MALTA ESE DİL OKULU chamber college malta sprachcaffe dil okulu malta
s
Malta'da eğitim fırsatları. Malta ESE Dil Okulunda her 12 Haftaya 2 hafta konaklama BEDAVA!- Malta Chamber College Dil Okulunda inanılmaz fırsatlar. Detaylı bilgi için,bize ulaşın
Malta Dil Okulları

MALTA
İnsanları, iklimi, doğası kısacası herşeyi ile sevimli bir Akdeniz adası...

Yüzyıllar boyunca önce Osmanlı sonrasında İngiltere tarafından yönetilen çok çeşitli kültürel ve tarihsel birikime sahip Avrupa Birliği’ne üye bu küçük Akdeniz adasına öğrencilerimize en güncel ve detaylı bilgileri verebilmek Maltaya.com olarak bir gezi düzenledik. Bu gezimizden edindiğim izlenimleri Malta’da dil eğitimi düşünen öğrencilerimizle paylaşmak istedim.

Malta ile ilgili olarak ilk söylenebilecek şey ülkenin gerçekten küçük ve sevimli bir ada ülkesi olması sanırım. Şehirden şehire genelde yürüyerek, otobüsle ise 10 ila 15 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Tabii bu kadar küçük olması insanda acaba sıkılır mıyım endişesi yaratıyor ilk başta ama zamanla adayı gezdikçe aslında hiçte sıkılacak bir yer olmadığını anlamaya başlıyorsunuz. İstanbul gibi büyük ve kalabalık bir şehirden sonra trafik derdinin olmadığı , insanların bir yerlere koşturmadığı sakin ve huzurlu bir yerde zaman geçirmek aslında gerçekten iyi bir fikir olabilir J  Ayrıca öğrenciler açısından baktığımızda ulaşım masrafının olmaması ise ayrı bir avantaj.

Malta’nın havası gerçekten çok güzel. Mart ayından itibaren baharın bütün sıcaklığını ve güzelliğini hissedebiliyorsunuz. Yıl boyunca kışın bile çok az yağmur yağan karın ise hiç yağmadığı bir iklimi var. Mayıs ayından itibaren denize rahatlıkla girilebiliyor ve adanın etrafı gerçekten güzel plajlarla çevrili. Özellikle yaz döneminde dil eğitimi almak isteyen, dil eğitimi ile tatilini birleştirmek isteyen öğrenciler için eşsiz bir alternatif olduğunu düşünüyorum. Özellikle sıcak iklimi sevenler için doğru bir tercih olacaktır.

Malta eski bir İngiliz sömürgesi olduğu için İngilizce eğitiminde Avrupa’nın iddialı ülkelerinden biri. Ayrıca Avrupa Birliği’ne üye oldukları için özellikle Avrupalı öğrenciler tarafından çok tercih edilen bir ülke. Bu durumda özellikle kültürel benzerliğimizden dolayı Türk öğrencilerin rahat etmelerini sağlıyor.

Yaz döneminde çok fazla olan turizm gelirinin dışında ülkenin ana ekonomik kaynaklarından biri  İngilizce eğitimi. Bu nedenle çok kaliteli dil okulları mevcut. Zaten Malta için genel olarak öğrenci ülkesi diyebiliriz. Dolayısıyla yaşam standartları ekonomik. Konaklama ve genel yaşam masrafları göz önünde bulundurulduğunda Avrupa’da en ekonomik şekilde dil eğitimi alınabilecek ülkelerden biri.

Malta tabii sadece deniz,kum ve güneşten ibaret değil, aynı zaman da çok köklü bir tarihe de sahip. Özellikle Mdina şehrinde gezerken tarihin içinde yolculuk yapıyormuşsunuz hissine kapılabilirsiniz.

Malta’nın popüler ve en başlıca şehirleri ile ilgili kısaca bilgi vermem gerekirse özellikle ilk olarak St.Julians’tan bahsedebiliriz. Bütün eğlence merkezlerinin, cafelerin, barların olduğu şehir St.Julians. Dil okullarımızda genelde bu şehirde zaten. En çok öğrenci yoğunluğun olduğu şehirde tabii doğal olarak St.Julians. Bunun dışında Sliema güzel bir liman şehri. Ama aynı zamanda bütün büyük ve tanınan mağazalarında olduğu bir şehir. Yani hem deniz kenarında yürüyüş yapıp hemde alışverişinizi yapabilirsiniz. Bu iki popüler şehir dışında diğer bir şehrimizde Valetta. Valetta Malta’nın başkenti. Ama bizim alışık olduğumuz şekilde büyük devlet binalarının olduğu bir başkent değil. Dar sokakları, müzeleri, Parlamento binası ile sevimli küçük bir başkent. Valetta’da yaşamayan Maltalılar orayı haftasonları ziyarete geliyorlarmış. Aslında tabii Başkent olmasından da kaynaklı Malta’nın tarihini tam olarak gösteren bir şehir diyebiliriz.

Malta’da öğrenci olmanın en büyük avantajı yukarıda da bahsettiğim gibi yaşam masraflarının düşük olması olacaktır. Ulaşım zaten fazla kullanılmıyor ve yeme içme ise diğer Avrupa ülkelerine göre epey ekonomik. Bu arada mutfaklarının genelde İtalyan mutfağı olduğunu ve porsiyonların gerçekten bizim alışık olduğumuzdan çok daha büyük olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Eğer deniz ürünlerini seviyorsanız Malta’da bol bol tadabilirsiniz hem de Türkiye ile kıyasladığınızda epey uygun bir fiyata.
Tabii yeme içme sadece İtalyan mutfağı ile sınırlı değil, bütün fast food zincirleri var, ayrıca Uzakdoğu restaurantlarından tutun Hint mutfağına kadar her zevke uygun yerler bulabilirsiniz. Bu arada ben kebapsız yaşayamam diyenler içinde adada iki tane Türk restaurantı da mevcut J

Ülke ile ilgili bu genel bilgilerin dışında ziyaret ettiğim okulumuz ESE hakkında da bilgi vermem gerekirse ilk olarak söyleyebileceğim şey okulun hem bina hem konum özelliklerinin mükemmel olduğu olacaktır. Okulun fiziksel özelliklerinin yanısıra gerçekten çok kaliteli öğretmenleri ve ilgili bir ekibi var. Öğrencilerin rahatlığı, mutluluğu ve eğitimlerini en iyi şekilde tamamlamaları için herşey özenle düşünülmüş. Okul geniş kurs seçeneklerinin yanında ücretli ücretsiz çok geniş aktivite programları da sunmakta. Yani öğrenciler istemedikten sonra hiç tek başlarına kalıp sıkılmazlar J

ESE’nin eğitim dışında bir diğer özelliği gerçekten çok güzel ve kaliteli konaklama seçeneklerine sahip olması. Öğrencilerin beklentileri ve bütçelerine göre en ekonomik apart otelden en lüksüne kadar geniş imkanları var.Malta’nın en çok tercih edilen konaklama tipi olan apart otel dışında aile yanı konaklamada sağlıyorlar.

Ben yukarıda anlattıklarımdan da anlaşılacağı üzere Malta’yı gerçekten çok sevdim ve gerek yaşam standartları, gerek Türkiye’ye yakınlığı ve gerekse dil okullarının kalitesi ile İngilizce dil eğitiminde iyi bir tercih oalcağını düşünüyorum.

İngilizce dil eğitiminde ekonomik ve kaliteli bir eğitim arayan öğrenciler için Malta çok doğru bir tercih olacaktır...

 

 

 

 

 

Diğer Danışmanlarımızın Yazılarına Dönmek İçin Tıklayın

Malta'da Eğitim | Maltada Eğitim | Malta da Egitim | Malta Egitim | Malta Eğitim | Eğitim Malta | Egitim Malta